Tere! Kasvu mure. 24.11.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 15.a poiss, 6 päeva pärast saan 16. Hetkel olen umber 170cm pikk, mind pidevalt mõnitatakse pikkuse pärast kuigi klassis on minuga samu pikkasi poisse veel 2. Käin jalgpalli trennis ja hiljuti hakkasin ka kodus kätekõverdusi ja kõhulihaseid tegema. Kas on normaalne et olen nii pikk või kas on võimalik kasvu juurde saada kiiremini ? 19.03.2018 olin ma pikkusega 166cm.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui k.a. märtsis olite 4cm praegusest lühem, siis on kasvukiirust veel küll ja on lootust sentimeetreid veelgi juurde saada. Trenn ja piisav uni peaksid kaasa aitama. Kui Teie pikkuseid noormehi on klassis teisigi, pole Te üksi ja mõnitamine on mõnitajate endi, mitte Teie probleem.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.