Kasvu soodustavad preparaadid 17.02.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas Te oskate soovitada preparaate, mis soodustavad kasvu või stimuleerivad kasvuhormooni teket? Näiteks glükosamiin on luude jaoks vajalik, kuid kas 17-aastaselt on seda mõtet võtta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kasvu soodustab valgu-, vitamiini- ja mineraalainete rikas toit, jõukohane füüsiline koormus ja piisav uni. Glükoosamiinil ei ole küll mingit kasvu stimuleerivat toimet. Kui tegu on kasvuhormooni defitsiidiga, tuleb korraldada asendusravi - seda teeb endokrinoloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.