Hüpotüreoos, halb enesetunne 20.11.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on hüpotüreoos ning võtan L-Thyroxini 50 mcg päevas. Viimase paari nädala jooksul on enesetunne halvenenud. Aeg-ajalt käivad peapöörituse moodi nõrkushood, eriti liikumise nt kõndimise ajal, tunnen, et justkui ei suudaks ilma toestuseta otse kõndida. Sellega kaasneb ka tugev higistamine. Need hood ei käi iga päev, kuid siiski need on häirivad.
Endokrinoloogi juures käisin viimati pool aastat tagasi, siis olid näidud korras, ainult b-vitamiini ja foolhapet pidin juurde võtma. Järgmise endokrinoloogi visiidi aja sain alles jaanuarikuus.
Kas asi võib olla ebaõiges L-Thyroxini annuses või milleski muus?
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pigem arvan, et kilpnäärme alatalitlusega ega L-türoksiini annusega Teie vaevused seotud ei ole. Selles valdkonnas kulgevad muutused väga aeglaselt. Igaks juhuks võiksite siiski oma probleemist perearstile rääkida ja mõned analüüsid (sealhulgas ka TSH) ära teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.