kilpnäärme kerge alatalitus 06.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Juba aastaid kilpnäärme autoimmuunne türeoidiit kerga alatalitusega.Eelmine aasta TSH4,192 TF4 12,37 anti TPO 1300 Nüüd eelmine nädal tehtud analüüsid
TSH -4,919
FT3-3,79
TF4-12,43
Küsimus selline ,et perearst,ja sisearst soovitavad kerget ravi alatalituse tarvis mis on küll väike ,aga olemine halb ,kogu aeg külmatunne ,väsimus mäluhäired tasakaaluhäired,vaikselt tõuseb kaal,pidevalt hääl ära või käre, suukuivus ja kurgus imelik tunne ,see võib olla ka mandli operatsioonist mida tehti aasta tagasi aprillis ,vahepeal olid ka juuksed lahti, jne.Umbes kuu aega olen tundnud ,et kõri peal vasakul pool on väike muna,Diagnoosiks on ka Spasmootiline tortikollis e. kõõrkaelsus mille raviks on Rivotril 2 mg õhtul,Amitriptylin 50 mg õhtul ja iga 3 kuu tagant kaela süsti
Jutt tuli nüüd küll pikk,aga mis oleks teie arvamine aelle kohta kas proovida raviga ,et saada olemist paremaks või veel oodata ja asja kontrollida ,aeg ajalt.Ja kui võiks proovida siis mida ja kui suure toosiga päevas või üle päeva ...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Väga selget vajadust asendusravi järele Teie analüüsid ei näita. Selline minimaalne hüpotüreoos nagu Teil ei põhjusta mingeid vaevusi - mälu- ega tasakaaluhäireid ammugi mitte. Võib-olla on need hoopis amitriptülliini ja rivotriili kõrvaltoimed? Igaks juhuks võite proovida võtta paar kuud L-türoksiini 50 mcg päevas, et näha, kas enesetunne paraneb. Kahju ei tohiks see teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.