Kas pidev külmatunne, meeleolu kõikumine, seedeprobleemid, väsimus, veepeetus võib olla märk hormonaalsetest probleemidest? 05.06.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen täheldanud oma organismis erinevaid anomaaliad.

1. Pidev külmatunne - Isegi soojas toas on käed ja jalad külmad, tekivad külmavärinad. Vahepeal temperatuuri mõõtes on kehatemperatuur läinud ca 34.5*c - diagnoositi raynau'd sündroom.

2. Meeleolu kõigub tihti. On päevi, kui enesetunne ja tuju on hea, kuid on päevi, kui kõik on täpselt vastupidi.
3. Väsimus - Väga tihti on tunne, et olen väga kurnatud, tahaks magada.
4. Kannatan seedeprobleemide käes - Olen proovinud erinevaid probiootikume, kuivatatud musta ploomi, kiivit jt seedimist soodustavaid vahendeid, kuid need ei ole minu jaoks praktilised.
5. Väga tihti tekib veepeetus - Tekib tunne nagu oleksin vett täis, aeg-ajalt läheb nägu kergelt paiste.
5. Alanenud libiido.
6. Probleemid unega - Suhteliselt tihti ei ole võimalik korralikult magada.
7. Südame läheduses põletav tunne, aeg-ajalt kerged valud. - Olen käinud funktsionaaldiagnostilistel uuringutel so Holter + koormustest. -- vigu ei tuvastatud.
8. Sügelemise tunne külgedel. Külgede peale tekib lõõve, mis sügeleb. Aeg-ajalt on , siis kaob ära.

Kas eelnevalt loetletud sümptomeid võib põhjustada hormonaalsed probleemid, so keha sünteesib mõnda hormooni rohkem või vähem, põhjustades sellega erinevaid vaevuseid. Väga ebamugav on elada, kui see komplekt vaevuseid kogu aeg kimbutab...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kehatemperatuuri alanemine, unisus ja tursed võiksid viidata kilpnäärme alatalitlusele. Soovitan kilpnäärme talitlust kontrollida - seda saab teha perearst. Kui peakls tõepoolest alatalitlusega tegemist olema, on asendusraviga hõlpus enesetunnet parandada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.