Väsimus ja külmatunne 17.11.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen kuid tundnud väsimust (ei ole seotud ööune pikkusega). Viimase 2 kuu jooksul on lisandunud pidev külmatunne. Täna selgus, et kilpnäärme osas on TPO IgG normist kõrgem. Mida tuleb sellega ette võtta ning kas väsimus ja külmatunne võivad olla sellega seotud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme hormoonanalüüsid on korras ja kilpnääre talitleb normaalselt. TPO IgG kõrge tiiter viitab autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele, kuid ilma hormonaalse nihketa see vaevusi ei põhjusta ja ravi ei vaja. Seega pole kilpnääre Teie vaevuste põhjuseks.
Küll aga tuleb edaspidi kilpnäärme talitlust kord aastas kontrollida, sest autoimmuunse kilpnäärmehaigusega isikutel on talitlushäire risk võrreldes tervetega u. 10 korda kõrgem. Esialgu ei ole risk veel realiseerunud - korras hormoonanalüüs on selle kinnituseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.