Kergelt kilpnäärme ületalitlusele viitav leid TSH 0,25 18.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas on võimalik midagi ennetavat teha, et näit normaliseeruks?
Mis võib põhjustada ületalituse? millest peaks hoiduma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pereõe soovitus on igati asjakohane. Ühekordne piiripealne TSH väärtus ei tähenda kohe kilpnäärme ületalitlust, seda enam, et vaevused puuduvad. Kilpnäärme ületalitlus ei ole elustiilihaigus - tervislike eluviisidega seda kahjuks ära hoida ei saa. Võite teha kõike, mida olete teinud siiani, millestki otseselt hoiduma ei pea.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.