kilpnäärme talitus 23.07.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

2006 novembris oli mul kilpnäärme ületalitus ja mulle määrati ravi Merkazolil 6 tbl +0,25 l-thyroksin. Tasapisi vastavalt analüüsidele on tablettide kogus vähenenud. Praegu võtan 1+1 ning 0,25 thyroksini, kuna kilpnääre on sõlmeline ja üsna suur.
Kuna minu kilpnäärme arst on puhkusel ja numbri sain alles augusti lõpuks, lasin teha enda kulul kipnäärme analüüsid, et teada saada, kas kehv enesetunne on tingitud liiga suurest Merkazolili kogusest.
Analüüsi tulemused olid TSH 9,32 ja FT4 5,60. Kas peaksin tablette veel vähendama kuna on tekkinud alatalitus?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hormoonanalüüside tulemuste alusel on tegemist tagasihoidliku ravist tingitud alatalitlusega. Soovitan merkasoliili annust vähendada 1 tabletile päevas ja L-türoksiini annust suurendada 50 mikrogrammile (0,5) päevas.
Edaspidi korrigeerib ravi taas Teie arst, augusti lõpul ongi paras aeg taas analüüse teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.