Kilpnäärme näitude alandamine raseduse eesmärgil 26.12.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Oktoobris andsin TSH, prolaktiini ja vaba türoksiini näidud, need olid järgmised:
TSH 5,1; prolaktiin 789 ja vaba türoksiin seerumis/plasmas 16,5

Määrati 0,5 tabletti L-Thyroksiini. Võtma hakkasin seda novembrist ja uued proovid andsin detsembri keskel. Ravi pandi peale selle tõttu, et ei ole õnnestunud rasedaks jääda umbes aasta.

Näidud olid järgmised:
TSH 2,81, prolaktiin 465 ja vaba türoksiin seerumis / plasmas 18,9.

Kuidas on võimalik, et vaba türoksiin on tõusnud? Kas see viitab haigusele?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõik on tegelikult vägagi loogiline - Te ju võtate türoksiini. Teie meilist ei selgu küll millises annuses täpselt - 0,5 tabletti küll, aga tabletid on erinevad - on 50 mcg-sed ja 100 mcg-sed tabletid. Tegelikult on detsembris tehtud analüüsid fertiilsuse aspektist igati head - TSH on normis, FT4 samuti, normi on läinud ka prolaktiin. Seega peaksid Teie võimalused rasestuda olema paranenud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.