Tiotil ja L-thyroksin 21.06.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
3-4 kuud tagasi avastati mul kilpnäärme ületalitlus. Olen regulaarselt võtnud Tiotil 50mg tablette (alustades 3x2 tbl/päevas, nüüdseks 3 tabletti päevas) ja lisaks iga hommik betaloc zok-i 25mg 1 tablett päevas. Haiguse ravi alguses avastati kohe ka punnsilmsus paremas silmas. Nüüd lisati ravi juurde L-thyroksin 1 või 1/2 tabletti päevas. Seoses sellega tekkis küsimus, et miks pandi lisaks l-thyroksini ja kuidas on selle toime minu ravile? Mida selline kombineeritu ravi aitab teha.
Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kombineeritud ravi on tegelikult üsna sageli kasutatav võte, kui kilpnäärme hormoonanalüüsid on raviga juba normilähedaseks muutunud ja analüüside võtmises tahetakse teha pikem paus või on patsiendil kilpnäärme autoimmuunsest haigusest tingitud orbitopaatia (nagu Teil). Kombineeritud ravi võimaldab anda suuremas annuses tiotiili välistades ravimisest põhjustatud alatalitluse tekkimist, kuna lisatud L-türoksiin kompenseerib kilpnäärme talitluse vähenemist. Ravi käigus tekkida võiv alatalitlus võib halvendada orbitopaatia (silmakahjustuse) kulga ja seda püüab Teie raviarst tõenäoliselt vältida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.