levotüroksiin 16.10.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Enne olid L-thyroksiini tabletid kollased, nüüd valged ja tunduvalt väiksemad.
Kui mul tuleb võtta 1,25 L-Thyroksin 100, siis sama kogus ka neid uutmoodi väljanägemisega tablette?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ravimfirma Berlin-Chemie L-türoksiini tabletid on nüüd tõepoolest väiksemad ja valget värvi. Nimelt ei lisata nüüd toimeainele värvainet ja ka tableti mahtu suurendava sidusaine osa on väiksem. Ravimitarbijale selline muutus kahjuks ei tule. Pigem on vähem võimalikke allergeene. Probleemiks on aga tableti jagamine, mis sellise väikese tableti puhul ilma poolitusjooneta ei õnnestu. Õnneks on apteekides müügil nüüd ka teiste ravimfirmade L-türoksiini, kus tabletid on suuremad ja poolitusjoonega (Hexal jne.). Arst kirjutab retseptile toimeaine (L-türoksiin) ja Teie paluge apteegis väljastada poolitusjoonega suurema tabletiga ravim.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.