Paha lõhn suus 25.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba pikemat aega, 2-3a paha lõhn suus. Endal on selline tunne, et veidi peale selle tekkimist on läinud suu kuivemaks. Täna võrdlesin 18a tütrega keelesid, mul oli veidi valgem kui temal, kuid ei midagi hullu. Käisin murega ka perearstil, kes oletas, et mul võib olla kurgus/kõris mingi haiguse tagajärjel tekkinud seintesse lõhed, kuhu toit sisse läheb ja haisema hakkab. Peaksin palju vett jooma. See ei aita ja mul on tunne, et see on hoopis midagi muud. Juunis 2017 saab 5a täis, kui mul on olnud Mirena spiraal. (juunikuus vahetan välja). Viimasel ajal, just viimasel kuul, on see mulle teekitanud kohutava hunniku punne selja alaosast kuni juuste kasvukohani välja.... See on lihtsalt lisainfoks, sest Mirena on küll viimasel ajal hakanud "hulluks" minema, aga paha lõhn tuleb juba aastaid. 1,5a tagasi läksin lahku oma 20a kestnud suhtest, ei julge uut suhetki alustada, ei tea, kui kaugel peab inimesest seisma, et ta seda ei tunneks, või noh, tegelikult silmast silma suheldes see vast polegi võimalik. Pean ütlema, et ma ise seda ebameeldivat lõhna ei tunnegi, küll aga seda kuivust suus ning eksmees ja lapsed tunnevad.
Minu suguvõsa murekohaks on neerud. Isa oli mul pikalt haige, viimasedd 5a elas ühe võõra neeruga ning suri 33a. Võibolla on need teemaga seotud.
Elukvaliteet paraneks kohe jõudsasti, kui selle probleemi lahendatud saaks.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mirena spiraal, mis on Teil olnud 5 aastat ei põhjusta kindlasti halba suulõhna, mis on olnud 2-3 astat ega punne seljal, mis tekkisid hiljuti. Suulõhna põhjus võib peituda hammastes (hambaarst võiks suu üle vaadata) või soolestikus (näiteks reflukshaigus). Igaks juhuks võiks kontrollida veresuhkrut ja kui perekonnas on neeruhaigus, siis ka neerude tööd. Endokriinhaigusega siin tegemist ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.