Kilpnäärme analüüsi vastused 23.03.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Jaanuaris sain sellised kilpnäärme analüüsi vastused:
fT3 5.69 3.8 - 6 pmol/L
fT4 11.94 7.86 - 15.96 pmol/L
TPO IgG 161.8 <=8 kU/L
TSH 5.97 0.34 - 5.6 mU/L

Ja see kuu sellised vastused:

fT4 11.03 7.86 - 15.96 pmol/L
TSH 3.964 0.34 - 5.6 mU/L
(seekord ainult need kaks).

Millise kommentari annaksite? Kas on paremaks läinud või on see vahe väike? Kuidas muutus on?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie analüüse kommenteerib ikka Teile analüüsid määranud arst, kes teab, millist ravi saate ja millist tulemust taotlete. Mina võin tehtud uuringute alusel väita vaid seda, et Teil on krooniline autoimmuunne türeoidiit ja arvestades viljatusprobleemi oleks tõenäoliselt soovitav saavutada TSH vahemikus 1-2,5 mIU/l. Selle saavutamiseks on tõenäoliselt vaja võtta piisavas annuses L-türoksiini. Kas viljatuse põhjuseks on Teie juhtumil kilpnäärme alatalitlus või mitte, pole teada. Igal juhul loetakse TSH vahemikku 1-2,5 mIU/l ovulatsioonide tekkimiseks kõige soodsamaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.