Kilpnäärme alatalitluse ravaimid Eestis 02.02.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Kas Eestis on saadaval kilpnäärme alatalitluse raviks määratavaid ravimeid, mis sisaldaksid nii T4 kui ka T3 hormooni kombineeritult vajalikus vahekorras, nagu seda on mujal maailmas kasutatavad ravimid ERFA Thyroid, Armour Thyroid, Nature-Throid jt. ? Kust on sellist ravimit võimalik saada? Nagu ma aru saan, ei saa Eestisse seda välismaa internetiapteekidest tellida.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Eestis on saadaval L-türoksiin (T4) ja liothyronin (T3) eraldi. Kui keegi kilpnäärme alatalitluse tõttu tõepoolest lisaks T4-le ka T3 vajab, saab arst liothyronini välja kirjutada ja nii saab kahte ravimit kombineerida. Valmiskombinatsioone Eestis ei kasutata (ei kasutata neid ka paljudes välisriikides, näiteks kasvõi Soomes) ja loomulikult ei saa Eestis retseptiravimeid internetist tellida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.