Higistavad pihud ja jalad 22.05.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Selline mure, et suurema osa päevast pihud higistavad ikka väga hullult selline tunne, et oleks pihud just veest välja võtnud, aga näiteks kui olen teinud füüsiliselt rasket tööd või trenni siis saab ka nautida kuivi pihke kuid mitte alati.Väga häiriv ja piinlik on.Kofeiini eriti ei tarbi kuna see teeb asja eriti hulluks.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühegi endokriinhaiguse tunnuseks peopesade higistamine ei ole. Enamgi veel, arvan, et see pole üldse haiguslik. Ei ole kahjuks anda ka ühtegi head soovitust, kuidas peopesade higistamist vähendada. Aastate lisandudes väheneb see enamasti iseenesest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.