kipnäärme alatalitlus 28.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

kas kilpnäärme alatalitlusega on võimalik hoida kehakaalu normi piires. Toitun tervislikult ja liigun piisavalt. Samuti on sõlmed. 8 aasta vältel võtan L-Thyroxini 100.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Loomulikult on. Kui võtate adekvaatses koguses L-türoksiini, on Teie hormoonid korras ja kilpnäärme mõju kaalule välistatud. Kehtivad kõik tervisliku toitumise ja sportiku eluviisi soovitused nagu terve kilpnäärmega isikutele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.