healoomuline kilpnäärme kasvaja 12.04.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

hingeldamine kõndimisel,töö tegemisel,jõuetus,väsmus..Hommkuti hääl kähe,kaalu langus 4 kg.Lisandunud viimasel ajal suu ja kurgu kuivus,

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, pean Teie tohtritega nõustuma. Kui kilpnäärme hormoonid on korras, siis Teie vaevusi kilpnäärmega seostada ei anna. Igaks juhuks võiks siiski ära teha ka kilpnäärme ultraheliuuringu (kui seda veel tehtud ei ole), et täpsustada kilpnäärme mahtu. Nimelt kui kilpnääre väga suureks kasvab, võib ta hakata hingetorule suruma ja ka see võib õhupuudust ja hingamisraskust põhjustada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.