Kas vaevused on kilpnäärme ületalitlusest tingitud? 02.11.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Viimased 3-4 aastat on mind vaevanud kummalised haigusnähud. 2-3 kuu tagant kordub sama probleem - süda on paha, jook ja söök ei seisa sees, närvilisus ja ärevus on ning lisaks on maovalud. Viimased 2 kuud on aga eriti hulluks läinud - enamus ajast on süda paha, väsimus, vahel on väike palavik 37,1-37,3, närvilisus ja ärevus, samuti masendus, olen kaotanud kaalus 6 kilo. Perearsti suunas mind endoskoopiasse - uuring ei näidanud midagi, võeti ka Helicobakteri proov, mis osutus negatiivseks. Perearst on kirjutanud mulle mitu kuuri Nexiumi tablette, mis aitavad küll maovalu vastu - ometi muud vaevused ei kao. Kuna mul on probleeme ka kiire südametööga, on mind ka südamearst uurinud - samuti on tulemus olnud negatiivne ning südamearsti arvamus oli, et ehk mul peabki kiiremini süda lööma, kuna olen nii kaalult kui kasvult väikene inimene. Ma ei oska enam mitte kuhugi enda murega pöörduda ka - ometi tunnen, et midagi on korrast ära, aga kusagilt abi ei saa. Vereproovist on välja tulnud, et kilpnäärme talitlus on piiri peal ning kaldub pigem ületalitluse poolt, ometi pole perearst sellele tähelepanu pööranud. Kas minu vaevusi võib põhjustada kilpnäärme ületalitlus ja kas ma peaks siiski oma perearstil laska seda põhjalikumalt uurida või ise pöörduma endokrinoloogi vastuvõtule?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kilpnäärme hormoonanalüüs on korras, ei ole kilpnääre Teie vaevuste põhjuseks. "Kaldumine" ei loe.
Igaks juhuks võiks uurida ka neerupealiste talitlust. Kui perearst seda ise teha ei taha (see pole perearsti tegevusvaldkond), võiks suunata endokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.