Kiire pulss 18.05.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor!
Aasta tagasi leiti kilpnäärmesõlm. TSH näitajad olid normis. Nüüd on tekkinud südamepekslemishood ja pulsi kiirus 95-96. EKG ja vererõhk normis. Kardioloog arvas põhjuseks kilpnäärmesõlme. Kas võib olla mingit seost?
Ette tänades,
Malle

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas vaevused on tingitud kilpnäärmesõlmest põhjustatud ületalitlusest või mitte, ütleb hormoonanalüüs. On tõepoolest võimalik, et kilpnäärme adenoomid (sõlmed) muutuvad aja jooksul autonoomseteks s.t. allumatuteks organismi sisemisele regulatsioonile ja hakkavad tootma ülemäärases koguses hormoone. Kilpnäärmehormoonide sisaldust saab mõõta veeniverest võetava analüüsiga. Samas, kui hormoonide tase on normis, ei saa kilpnäärme sõlm pulsisagedust kuidagi mõjutada.
Järelikult tuleb selguse saamiseks teha hormoonanalüüs.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.