Kilpnäärmes tükk ja lümfisõlmed suurenenud 13.09.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, perearst saatis mind lõua all suurenenud lümfisõlme pärast lõpuks ultrahelisse ning sealt leiti kilpnäärmest tsüstja komponendiga sõlm 1 x 1,5cm. Lõual all rasvhiilusega lümfisõlm 0,6 x1 cm. Rääkisin ka pärast perearstiga ning ütles, et see pole midagi hullu ning tulgu ma poole aasta pärast tagasi, siis vaatame veel. Mul nüüd suur mure, sest ma ei saa aru, mis see tsüstja komponendiga sõlm on. Kas on ikka kindel, et see midagi edasiarenevat ja halba pole?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasvhiilusega lümfisõlm ei ole enamasti seotud vähi levikuga, ka on lümfisõlm üsna väike. Ka sõlm kilpnäärmes on väike, kuid vääriks siiski punkteerimist. Punkteerimisel võetud materjali uuritakse vähi suhtes ja kui vähirakke ei leita, on tegemist tavalise tsüstadenoomiga, mis esineb üsna sageli. Punktsioonile saadab enamasti endokrinoloog ja paluge perearstil Teid spetsialistile suunata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.