Kilpnääre või lümfisõlm? 17.12.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen juba tükk aega mures enda kaela pärast. Esiteks see ragiseb päris kõvasti, kui ma ringe teen, eriti siis, kui pead tahapoole kallutan. Teiseks on mul paremal pool üks suurenenud lümfisõlm (umbes kirsikivi suurune). See on seal nüüdseks juba üle aasta olnud. Perearst tegi mais vereproovi ja ütles, et põletikku ei olnud vms ja kõik on korras. Aga mind vaevab see ikkagi. Kõri juures on mul paremal pool tunda mingi kummaline liikuv asi. Ma ei tea, kas see on mingi kõhr, mis on ainult ühel pool või suurenenud kilpnääre või midagi muud? Kui mõlema käega katsuda, siis ma tunnen, et paremal pool on mingi liikuv asi, mida vasakul pool pole. Kui ma käega sinna peale surun, siis see nagu liigub ja krõksub õrnalt. Perearsti juurde pole julgenud uuesti minna, kuna eelmine kord ta ei vaevunud isegi mu kaela katsuma ja ütles, et ma kujutan seda kõike endale ette. Töö tervishoiu arst naeris mu mure samuti välja ja ütles, et tema ei tunne küll midagi ja seal on kõhred jne. Aga kuidas see ühel pool on ja teisel pool mitte? Või muretsen ma tõesti ilma asjata...

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kaela "ragisemine" ei ole kohe kindlasti kilpnäärmega seotud. Muus osas aitaks selgust tuua kaela ultraheliuuring, kus on näha nii kilpnääre kui lümfisõlmed.
Kui perearst ultraheliuuringule suunamiseks põhjust ei leia, võite selle teha oma raha eest mõnes erakliinikus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.