Kas esineb kilpnäärmehaigus? 08.03.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Esmalt kirjutan kilpnäärme ultrheli uuringute tulemuse. USG kilpnäärmest :maht 7,8 ml, sisaldab hüpoehhogeenseid alasid, diam. 0,4 cm. Kilpnäärmest paremal lümfisõlm 0,5 cm, vasakul kaela lateraalküljel 1,1. cm
Mida tähendab hüpoehhogeensed alad? Perearst vastas et need on augud kilpnäärmes. Rohkem selgitusi ei andnud.
Kas see viitab mingile haigusele ja kas on vaja ravi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme ultraheliuuring on normi piirides ja muretsemiseks ei ole põhjust. "Augud" kilpnäärmes on väiksed kolloidikogumikud ja kliinilist tähendust need ei oma (mingi haiguse tunnuseks ei ole). Ka lümfisõlmed on normisuurused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.