Miks ei ole habe ja vuntse? 14.03.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Olen juba nüüdseks väga mures, miks ei kasva mul endiselt ühtlaselt habe ja vuntsid kuigi olen juba 30? Näos mõnes kohas on ja mõnes mitte, kuid seda ka harvalt? Kas oleks võimalik millegagi soodustada kasvu suurenemist ühtlaseks? Suguvõsas ei tea kedagi, kellel oleks seda probleemi olnud noorest peast? Kas paljudel on selline hälve? Ma pole küll enda elu jooksul ühtegi sellist meest näinud. Palun aidake...ette tänades.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Karvakasv ja selle intensiivsus sõtub hormoonidest üksnes osaliselt. On väga palju kõigiti mehelikke mehi, kelle pea varakult kiilaneb ja ka mujal pole karvu kuigi ohtralt. Karvanääpsude rohkus ja nende tundlikkus suguhormoonide toimele sõltub pärilikkusest ja on suurte variatsioonidega. Igaks juhuks võiksite siiski pöörduda meestearsti (androloogi) poole ja lasta teha esmased uuringud (Tallinnas võtab androloog vastu näiteks TÜK Meestekliinikus Gonsiori tn. 3)
Tervitades,
Anu Ambos.