Karvakasv 23.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen väga mures oma karvakasvu pärast oma näol. Mul on väga hull olukord nn lõualotil ja lõual. Paksult musti karvu täis. Häbi on iga päev, sest seda on "ilusti" näha. Üritan küll neid välja kitkuda, aga hommikuks on kõik tagasi ja sellest kitkumisest jäävad nahakahjustused, punnid. Ka vuntsid on tekkinud. Ma ei julge enam väljaski käia, sest päikesega paistab kõik välja. Masendusse viis mind aga just siis, kui laps ütles seltskonna juuresolekul, et emmel on ka habe. Nuta või silmad peast! Mis minuga toimub? Miks ma selliseks muutunud olen??? Palun aidake !!!!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teid nägemata on mul raske probleemi tõsidust hinnata. Teie väike laps võib aeg-ajalt ikka öelda midagi sellist, mis punastama paneb. See on eakohane käitumine. Soovitan pöörduda oma murega esmalt kas oma perearsti või günekoloogi poole. Vajadusel suunavad nad edasi endokrinoloogi vastuvõtule. Kui hormoonidega kõik korras, võib välimuse parandamiseks juhlgemalt kosmeetilisi protseduure kasutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.