Pearinglus ja kilpnääre 07.02.13 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

2011. aasta mais eemaldati mul kilpnäärme parempoolne osa - põhjuseks sinna tekkinud sõlm (mingeid funktsioonihäireid ei esinenud). Pärast operatsiooni tekkis alatalitlus, mida enne ei olnud. Hetkel tarvitan igapäevaselt 50mg türoksiini. Umbes aasta tagasi hakkasid tekkima seletamatud pearinglused - ei olene pea- ega kehaasendist. Pearinglust esineb ka voodis lamades ning üsna tihti hommikul ärgates. Tugeva pearingluse tagajärjel läheb ka süda pahaks ning üldine enesetunne kannatab. Üsna sageli esineb tugev öine higistamine. Juunis 2012 tehtud TSH oli normi piires, arst seost kilpnäärmega ei näe. Vererõhk on korras ning muid probleeme ei esine.
Kas põhjus võib siiski olla kilpnäärmes?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui hormoonanalüüsid on korras, ei saa kilpnääre kuidagi pearinglust põhjustada. Soovitan veelkord neuroloogiga (mitte neurokirurgiga) nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.