Kasv 06.12.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere olen 19aastane noormees ja kõigest 1m64 pikk, mul on suhteliselt lühike suguvõsa: isa on 170 pikk, ema 164cm pikk, vend 1m74. Enam vist ei ole mul lootust kasvada või on mingeid vahendeid? Kas lühikese kasvu põhjus võib ka olla liigne masturbeerimine noorest peast?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olete täiskasvanu ja edasise kasvu perspektiiv parimal juhul 1-2cm. Tõenäoliselt on tegemist päriliku lühikasvulisusega, mis pole terviserike. Masturbeerimisega pole siin mingit seost.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.