KASVUPROBLEEM 01.11.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere,tahtsin küsida kas pean arsti juurde miname kuna minu tütar on 10.aastane ja ta kasv on 135 cm ja üldiselt on ta väga kõhna.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie tütre kasv jääb eakohasesse normivahemikku ja selle pärast ei ole küll vaja arstile pöörduda. Kui Teile teeb muret tema kõhnus, pöörduge esmalt perearsti poole, kes hindab lapse üldist tervislikku seisundit ja suunab vajadusel edasi. Arvan, et kui laps on aktiivne ja rõõmsameelne, sööb isukalt ja kasvab piisavalt, pole muretsemiseks põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.