Väiksed rinnad 04.01.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Ma olen 17.aastane neiu ja minu rinnad on endiselt väga väiksed. Lugesin et 17-kümnendal eluaastal lõppeb rindade kasv. Olen 165cm ja kaalun 48kg. Kas on midagi mida saaksin sinna teha?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rindade kasv ei lõpe 17-aastaselt ja selles veendute peatselt ka ise. Rinnanäärmete lopsakus on suuresti pärilik aga sõltub ka nahaaluse rasvkoe hulgast ja paigutusest. Olete hetkel normkaalu alumisel piiril ja kui kaalus veidi juurde võtate, mõjub see soodsalt ka rinnanäärmetele. Kui menstruatsioonid on regulaarsed, liigset karvakasvu ei esine ja kehakuju muus osas naiselik, siis hormonaalseid kõrvalekaldeid esineda ei tohiks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.