Kilpnäärme talitus raseduse lõpus 12.05.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 38 nädalat rase ja alles nüüd avastati, et mul võib olla kilpnäärme talitushäired. TSH oli 10, muid näitajaid ei tea hetkel. Kuidas see mõjutab nii hilises staadiumis rasedust?
Kilpnäärme suurenemine on diagnoositud küll kunagi 6 aastat tagasi.
Hetkel on rasedusega kaasnenud kerge ärritus, vähene stressitaluvus, harvad kuumahood, sõrmede paistetus ja liigeste valu, südame pekslemine, väsimus. Kaalutõus praeguseks 15kg.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on mõõduka kilpnäärme alatalitlusega ja raseduse lõpus see lootele kuigivõrd mõju ei avalda.
Suure tõenäosusega on tegemist kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga ja kindlasti on tarvis kilpnäärme talitlust kontrollida uuesti peale sünnitust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.