ASO peaaegu 1300 21.05.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, millest võib olla tingitud nii kõrge ASO näitaja (1265)? Enne mandlilõikust oli 600 ringis ja need lõigati juba 3 aastat tagasi. Perearst saatis nüüd nina-kurguarstile, seal võeti ninast ja kurgust mingid proovid ja öeldi, et mikrofloora seal normis. Kas see ASO kõrge näitaja võib tekitada halba enesetunnet (järsku tekkiv iiveldus,pearinglus ning hapnikupuudus)? See tekkis 6 nädalat tagasi ja siiamaani praktiliselt iga päev, vahel mitu korda päevas (ja vahel terve päev kehv olla). Esimest korda, kui paha hakkas, pöördusin esmaabisse. Seal öeldi kohe, et kõrgvererõhu tõbi (rõhk oli 184/110 ). Kuid kohe järgmine päev pani perearst 24H vererõhumõõtja ja selgus, et ööpäevane rõhk normis, tehtud ka mitu EKG-d ja 24h rütmiholter kuid mingeid vigu pole ikka leitud. Peale kõrge ASO pole siiamaani midagi muud avastatud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie küsimus on esitatud valel aadressil. ASO-tiitri tõus ei viita ühelegi endokriinhaigusele. Soovitan pöörduda nina-kurgu-kõrvaarsti või reumatoloogi poole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.