TPO IgG näit 01.09.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tegin vereproovi. TPO IgG tulemus oli >1300. Kas see on tõesti korras?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, see ei ole korras. Nii kaks aastat tagasi saadud näit kui ka praegune on normist oluliselt kõrgemad ja viitavad autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele. Tegelikult pole TPO antikehade taset mõtet korduvalt mõõta - kui see on kord juba normist kõrgem, on see alati kõrgem ja pole vahet, kas see on 213 või üle 1300, tähendus on sellel üks - tegemist on autoimmuunse kilpnäärmehaigusega.
See, mida perearst korras vereproovi all silmas pidas, oli tõenäoliselt kilpnäärme hormoonide väärtus ja seni kuni hormoonid korras püsivad, Te ravi ei vaja.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.