Veres Kõrge ASO. 24.03.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! Vere aso on mul 800 millegiga ja nii juba 3-4 aastat.enesetunne pievalt halb. mandlid on eemaldatud aga aso natukene tõusiski peale seda. Mul läbi käidud kõik arstid,günekoloog,südamearst,ortopeed jne. Mul pidev nõrkus,iiveldus vahepeal,süda klopib kiiresti. Mis te arvate kas kilpnäärmes ei saaks asi olla? Pean spetsiaalselt sõitma Eesti arsti juurde,sest ise elan hetkel kaugemal,uuringi et käiksina sja eest kohal.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärmehaigustel ei ole midagi tegemist ASO tiitriga ja selle tõus ei viita ka ühelegi teisele endokriinhaigusele. Igaks juhuks võib kilpnäärme talitlust kontrollida - esmased analüüsid selles osas teeb perearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.