vähene karvakasv 30.01.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tervist. olen 35 a naine. mind häirib minu vähene karvakasv. kas sellise asjaga on üldse mõtekas arsti poole pöörduda? noorena oli karvakasv justkui nähtavam, nüüd on juuksedki ammu juba väga hõredad, kaenla all pole kunagi karvu olnud.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Karvakasv sõltub messuguhormoonide sisaldusest organismis. Naisel toodavad meessuguhormoone neerupealised ja munasarjad. Kui menstruaaltsükkel on regulaarne ja rasestumine olnud probleemideta, on munasarjde talitlus tõenäoliselt korras.
Lisaks on igal inimesel karvanääpsu tundlikkus meessuguhormoonide toimele pärilikult erinev, seega on ka normaalse meessuguhormoonide taseme juures ühel tugevad juuksed ja karvaudemed ülahuulel, teisel õhukesed ja pehmed juuksed ja häbemekarvastik hõredavõitu.
Võiksite siiski oma murest kas perearstile või günekoloogile rääkida, eriti kui karvakasvu vähesusele lisaks on ka muid vaevusi. Hormoonanalüüsiga saab nii neerupealiste kui munasarjade talitlust suhteliselt hõlpsasti kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.