Neerudega seotud karvakasv peas ja rinnal 21.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Kas karvakasv seostub kuidagi neerudega? Nimelt on mingi loogika, et kui on nõrgad neerud siis ei suuda nad kogu "musta" mida sisse joome ja sööme töödelda ning kandub palju "musta" ehk ebaolulist, mitte vajalikku ning pigem kahjulikku verre. Seejärel tekivad igasugu muud haigused alaneb immuunsus ning tekib lisaks kõõm, juuksed langevad välja. Ka käevartel ja rinnal on karvakasv piimakate faasis. Kas teooria peab paika? Millist ravi soovitatate. Olen mees 28 a.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Karvakasv neerudega ei seostu. Kõõm ja juuste väljalangemine ei ole langenud immuunsuse tunnuseks. Seega teooria ei pea paika.
Soovitan piisavalt puhata, tervislikult toituda ja tervisesporti teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.