Ivf ja kilpnääre 12.03.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
nimelt on mul kilpnäärmega probleeme ehk alatalitlus. Rasestuda pole ônnestunud 4 aastat. Nyyd on TSH tase 3,6le läinud ning nimelt mai kuus toimub IVF. Küsimus seisneb selles kas sellise TSHga on hea IVFile minna?

Aitäh

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
IVF-ile minnes võiks TSH olla siiski veidi madalam ja jääda 1-2,5 mIU/l vahemikku. L-türoksiini annust võiks seega suurendada 100 mcg-ni päevas. Igaks juhuks võib aprillis ühe kontrollanalüüsi teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos