Pillid ja vereanalüüs 28.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Ma sooviksin teada, et kui ma kasutan rasestumisvastaseid pille (kombineeritud pillid), kas ka siis saab mõõta suguhormoonide taset veres? Kas need ei mõjuta tulemusi mingil moel? Ning kuhu ma pean pöörduma, et seda analüüsi teha?
Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasestumisvastased pillid mõjutavad kindlasti suguhormoonide taset ja pillide foonil pole nende mõõtmisel mingit mõtet. Adekvaatse vastuse saamiseks peab vähemalt 2-3 kuud pillidest hoiduma (peaks taastuma kehaomane menstruaaltsükkel). Pöörduda soovitan kõigepealt günekoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.