antikehad? 15.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

selline mure on olen rase 17.näd. ja tehti kilpnäärme uuring(veeniverest), muidu on kõik kilpnäärmega okey aga antikehade arv on liiga suur. On see kuidagi ohtlik ka lapsele või see lihtsalt kõik mööduv nähtus?
ette tänades Murelik Neiu

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõrge antikehade tiiter ei ole lapsele ohtlik. Oluline on, et hormoonanalüüs oleks korras. Samas osutab kõrge antikehade tiiter kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile ega kao iseeneset kuhugi. Edaspidi on soovitav kord 1-2 aasta järel kilpnäärmehormoone kontrollida.
Lähemaid seletusi jagab Teile Teie raviarst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.