Kilpnäärme ultraheli tulemus+rasedus 01.03.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Alustan sellest, et olen 32 nädalat beebiootel. Kuu aega tagasi märkasin, et minu kael on ühelt poolt väga paistes. Pöördusin perearstile, kes määras erinevad analüüsid. Analüüsidest tuli välja, et TSH on normist madalam.

Peale seda saadeti mind kilpnäärme ultrahelisse, kust tulid alljärgnevad tulemused:

Kilpnääre mõõtmetelt suur: parem sagar u. 3 x 3,7 x 5,7 cm, maht u. 33,4 ml; vasak sagar u. 1,9 x 1,8 x 4,8 cm, maht u. 8,5 ml; isthmus on u. 6,1 mm paksusega. Kilpnäärme kogumaht u. 41,9 ml. Kilpnäärme struktuur ebaühtlane, istmuses visualiseerub hüpoehhogeense struktuuriga, lubistustega, vaskulariseeritud sõlm suurusega u. 1,3 x 0,9 cm- TR4, paremas sagaras suur isoehhogeense, segastruktruuriga, vaskulariseeritud sõlm suurusega u. 3,6 x 3 x 4,5 cm- TR 3, samas kõrval analoogse struktuuriga sõlm suurusega u. 1,2 x 1,2 cm. Vasaku sagara keskosas visualiseerub isoehhogeense struktuuriga, kajavaese haloga, vaskulariseeritud sõlm suurusega u. 1,1 x 1,1 x 1,9 cm- TR3. Vaskularisatsioon intensiivistunud. Suurenenud l/sõlmi kaelal esile ei tule.
Kokkuvõte: Kilpnääre mõõtmetelt suur, hulgaliselt sõlmi (TR3, TR4).

Tulemusega seoses sooviksin uurida, mis kirjeldus võiks tähendada ning kas see rasedusele/beebile ka kuidagi kahjulikult võib mõjuda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kohe alguses ütlen, et sõlmelised muutused kilpnäärmes puudutavad ainult Teid ennast ja sündivale lapsele mingit mõju ei avalda. Kuna TSH oli normist madalam, tuleb hormoonanalüüsi täpsustada - määrata ka FT4 ja FT3. Kui viimased on korras, siis Te kilpnäärme osas praegu mingit ravi ei vaja. Määrata võiks ka kilpnäärmevastaste antikehade tiitri ja peale sünnitust tuleks otsustada, kuidas oma kilpnääret edaspidi jälgite ja kas oleks vaja ka ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.