väike kilpnääre 04.10.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 32 aastane naine. Kilpnäärme maht 2 aastat tagasi oli 7,7 nüüd langenud veel ja on 4,4 ml ; S-anti-TPO on 0,75; kolesterool on 7 .Olen pidevalt väsinud. Kas nii pisike kilpnääre võib viidata organismi mingile häirele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme suurusel ei ole alumist normipiiri. Ka 3-5ml mahuga terve kilpnääre rahuldab normaalselt talitledes organismi vajadused. Kui hormoonanalüüs on korras, pole muretsemiseks põhjust. Ka TPO tiiter on teil madal, seega on ka kroonilise autoimmuunse türeoidiidi tõenäosus väike.
Tõenäoliselt ei olegi kilpnäärme maht viimase 2 aasta jooksul oluliselt kahanenud, pigem arvan, et mõõtmised on olnud veidi ebatäpsed.
Kõrge kolesterooli väärtus on tõenäoliselt pärilik ja kilpnäärmega seotud ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.