Kas valud kukla -kaelapiirkonnas vöivad olla seotud kilpnäärmega? 27.08.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on mitu nädalat valud kukla -kaela piirkonnas ja paremas ölas. Kilpnääre on veidi suurenenud,varem oli alatalitlus. Kas praegused valud vöivad olla seotud kilpnäärmega.?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kindlasti mitte. Kilpnääre põhjustab valuaistingut üldse väga harva ja sel juhul paigutub valus piirkond ikkagi kaela eesosale, kuigi võib kiirguda ka kõrva või alalõualuusse.
Kukla piirkonna valu on enamasti nn. lihas-närvi valu. Kui Teil aga on varasemalt olnud kilpnäärmehaigus, siis ei tee väike ülevaatus (kilpnäärme ultraheliuuring ja vereproov) loomulikult kahju.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.