Kilpnääre või miskit muud.. 04.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Möödunud aasta oktoobris tegi üks kolleeg mulle "komplimendi", vihjates minu hõrenevale pealaele. Tõepoolest, peeglis põhjalikumalt uurides avastasin õudusega, et karvakasv on sealkandist, kus tukk lõpeb üsna hõre. Mõjal on nagu kõik ok. Milles võib asi olla? Lugesin kusagilt, et kilpnäärme puhul võib ka esineda sellist sorti juuste väljalangevus. Tuleks minna kontrolli või kuidas end aidata? Ave 39a.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõsisemat sorti juuste hõrenemisega soovitan kõigepealt pöörduda nahaarsti poole. Tema suunab vajadusel ka endokrinoloogile. Tõepoolest on juuste väljalangemist seostatud autoimmuunsete kilpnäärmehaigustega (krooniline türeoidiit), samas võib sellel olla ka teisi põhjusi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.