insuliin ja SHBG 21.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Millele võivad viidata järgmised hormoonianalüüsi näitajad: insuliin 180? Hormoonianalüüsi tegi günekoloog seoses viljatuse uuringutega (2 aasta jooksul pole õnnestunud rasestuda). Täpsustuseks lisan, et olen 38aastane, üldiselt heas vormis, võimlen iga päev, ülekaaluline ei ole. Suguvõsas esineb suhkrutõbe (ema õel juba aastakümneid). 15 aastat tagasi raviti mul kilpnäärme ületalitlust, hiljem pole kaebusi olnud, aga pole ka ammu kontrollimas käinud. Günekoloogi tehtud hormoonianalüüsis olid kilpnäärme hormoonide ja antikehade näidud normis. Endokrinoloogi juurde on aeg kinni pandud, aga sooviksin kuulda ka Teie arvamust. Olen väga mures, sest vanuse tõttu on rasestumisega kiire ja pidev tulemusteta üritamine hakkab juba psühholoogiliselt kurnama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mul on küll väga raske aru saada, miks Teil on määratud vere insuliinisisaldust (nagu aru saan, pole Te suhkruhaige ega ülekaaluline). Numbrit 180 ei oska samuti kommenteerida. Insuliini sisaldus veres muutub väga suurtes piirides ja väga kiiresti vastavalt veresuhkru väärtustele ja üks suvaline määramine ei ütle meile midagi.
Võin Teid ainult lohutada, et tõenäoliselt pole insuliinisisaldusel lastetusprobleemiga mingit seost. Kui kilpnäärmehormoonid ja antikehad normis olid, pole ka sellest suunast probleeme oodata. Endokrinoloogi juures käige siiski ära, sest õige konsulteerimine toimub patsienti nähes ja kuulates, mitte meili teel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.