Testosteroon 20.06.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Kas nii on testosterooni mõõtmine õige. Andsin vereproovi hommikul kell 11. Enne seda olin tööl öövahetuses, mille järel sõitsin veel 8km jalgrattaga. St olin umbes kümme tundi magamata enne vere andmist. Kas see mõjutab mõõtmist? Testo oli ise normipiires. See oli 11 ühikut.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühekordsest testosterooni määramisest me kunagi mingeid järeldusi ei tee. Määramisi peab olema vähemalt paar-kolm ja lisaks peab olema määratud ka SHBG (sidusvalk), et määrata vaba testosterooni indeks. Tavaliselt soovitame anda analüüsi hommikul peale 8 tunnist ööund.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.