kilpnäärme kõrvalmõju ? 23.06.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor !
Minul avastati aasta poolteist tagasi kilpnäärme ületalitlus, ravi sai just äsja lõpetatud. Kuu pärast pean tagasi endokrinoloogi juurde kontrolli minema. Vahepeal sõin Diane35, millega kaasnesid jubedad peavalud, kusjuures arst kahtlustas (neuroloog) polütsüstiliste ovaariumite sündroomi ja palus Diane35 kasutamise järgi jätta. Kuna hormoonid ei ole ennem siiski päris korras olnud, sooviksin teada mida kujutab endast see haigus ? Eeldan seda, et munasarjades olevad hormoonid ei ole ka korras tänu sellele ? Kas rasestumisele on see samuti ohtlik ? Mis peaks olema järgmine samm. Endokrinoloogias on ju meeletult pikad järjekorrad... Kas muretsemiseks on üldse nii palju põhjust....

Murelik Riina, (22 aastane)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Miks muretsete pikkade järjekordada pärast, kui peate kilpnäärme ületalitluse tõttu kuu aja möödudes nagunii endokrinoloogi vastuvõtule minema (tõenäoliselt olete juba kirjas). Kui sinna lähete, rääkige oma arstile ka neuroloogil tekkinud polütsüstilise ovaariumi sündroomi kahtlusest. Mina arvan, et antibeebipillide võtmisega kaasnenud peavalud ei ole tõsiseltvõetav põhjus PCOS kahtlustamiseks. Iseasi, et DIANE 35 on preparaat, mida selle sündroomi kergematel juhtudel sageli ordineeritakse. Kuid Teie puhul oli see ravim siiski ainult kontratseptiivi ülesannetes.
Kallis Riina, ärge pabistage! Arvan, et antud juhul on tegemist väikese arusaamatusega ja Teie endokrinoloog hajutab kõik mured ja kahtlused.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.