Kilpnäärme haigused 21.11.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere .Olin kolm aastat hädas türeotoksikoosiga. Lõpuks neelasin alla radioaktiivse kapsli, mille tagajärjel tuvastati mul poole aasta pärast alatalitus. Võtan praegu igal hommikul ühe tableti 100mg thyroxini, seda viie kuu jooksul. Kõik läks nagu korda, kuid praegu ei tunne ennast hästi. kas ületalitus võib tagasi tulla? Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, ületalitlus võib ka tagasi tulla. Nii juhtub umbes igal kümnendal radiojoodravi saanud patsiendil ja siis on vaja ravi korrata. Pöörduge oma perearsti või Teid ravinud endokrinoloogi poole! Hormoonanalüüs näitab, kas Teie kahtlustel on alust või on halva enesetunde põhjused hoopis mujal.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.