vitiliigo 28.07.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere! mul on kilpnäärme krooniline põletik, lisaks sellele ka vitiliigo, lugesin, et vitiliigot saab uvb-valgusraviga ravida, kas kilpnäärme põletikuga võib seda ravi teha?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võib küll. Kommentaariks niipalju, et krooniline autoimmuunne türeoidiit ja vitiliigo esinevad sageli koos (üks ei ole küll teise põhjuseks), mõlemad haigused on seotud immuunsüsteemi hüperaktiivsusega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.