Kilpnääre alatalitlus 09.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Umbes 4 aastat tagasi diagnoositud kilpnääre alatalitlus. Võtan L-Tyroksini 150. Viimased analüüsid:FT4 normis(aasta tagasi - sama), TSH 3,42 (aasta tagasi 1,99). Praegu loetakse 2,25-4,0 hoiatatavaks. Tunnen ennast mitte eriti hästi: juuksed pisut langevad, higistan palju, kurgus ebamugav tunne (nii nagu oleks TSH kõrge). Kas ma pean tabletide annust tõstma või ei. Olen 26 a. naine. Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie TSH on täiesti korras ja L-türoksiini annus adekvaatne. TSH väärtused 2,25-4,0 mIU/l ei sisalda mingit hoiatust. Suurenenud higistamine ja survetunne kõris on pigem stressi väljenduseks, juuste "lahtisus" on sagedamini seotud kuiva õhu, sagedase pesemise või sobimatu juustehooldusega kui mingi tõvega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos