Parlodeli mõju kilpnäärme hormoonidele 04.10.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26a noor ema. Aastal 1997 avastati mul türeotoksikoos, mida olen ravinud selle aasta märtsi kuuni, Mercazolili tablettidega. Seega nüüd tabletivaba. Ka viimane TSH mis on antud septembris oli 0,704, see vist normaalne. Kuid nüüd naistearsti juures antud prolaktiini tase hoopis kõrge(1358). Naistearst kirjutas mulle välja ravimi Parlodel, kuid enne pean kontsulteerima oma endokrinoloogiga, kas üldse tohib neid võtma hakata. Seega küsimus olekski selline, et kas tõesti võib see ravim kuidagi mõjutada kilpnäärme hormoone? Oma arsti juurde aeg alles 3 nädala pärast. Ette tänades Margit.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Oodake rahulikult need 3 nädalat ja pidage oma endokrinoloogiga nõu. Esialgu pole kuhugi kiiret. Just endokrinoloog ongi õige spetsialist ka kõrge prolaktiini taseme puhul. Küllap teeb Teie arst kõik vajalikud lisauuringud ja seletab asja Teile kenasti ära. Kui vaja, määratakse ka ravi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.