bromochriptin vs. rasedus 11.08.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr.Anu Ambos,

Proovime mehega saada last juba üle 1 aasta. Võtan praegu bromochriptini (ca 1 kuu aega), 1 tbl/päevas, kõrgendatud prolaktiini vähenemiseks, kuni rasedaks saamiseni. Oli välja kirjutatud endokrinoloogi poolt.
Kui teil on olnud sarnaseid juhtumeid perepaaridega - kui pikka aega võtab rasestumine?

Parimatega,
Maria

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mingit ajalimiiti ei oska kahjuks välja pakkuda. Kui bromokriptiini foonil on prolaktiini väärtused normis ja tsükkel ovulatoorne, peaksid eeldused rasestumiseks olema loodud. Kas olete abikaasaga uuritud võimalike teiste viljatuse põhjuste suhtes? Kui hüperprolaktineemia oli ainuke probleem ja ravi toime on olemas, olen optimist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.