Kilpnäärme antikehad tõusnud 10.07.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen neli aastat (peale esimese lapse sündi) üritanud tulutult rasestuda. Kõik analüüsid on korras. Kilpnäärme näitajad on normis (kilpnääret stimuleeriv hormoon 1,24, vaba türoksiin 14,5). Tõusnud on türeoidperoksüdaasivastane IgG (minu näit 46) ja türeoglobuliini vastane IgG (minu näit 910). Viljatusravi arsti sõnul need näitajad rasestumist ei mõjuta, peab vaid aeg-ajalt jälgima, et TSH näit korras oleks. Kas on kindel, et need IgG-d ei mõjuta rasedaks jäämist ning midagi nende näitude normi viimiseks teha ei saa?

Suur aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Neid näite pole kahjuks normi viia kuidagi võimalik ja normist kõrgemaks jäävad nad Teil kogu eluks. Samas on tõsi, et rasestumisvõimalusi nad ei mõjuta, oluline on kilpnäärme võime toota adekvaatselt hormoone, mida näitabki TSH. Olen viljatusravi arsti otsusega nõus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.